Jak uniknąć odsetek w zapłacie podatku pit 2015?

Bądź punktualnym podatnikiem i uniknij odsetek za spóźnienie w zapłacie podatku z PITy 2015 Programem

Tylko terminowe złożenie druku podatkowego do właściwego urzędu skarbowego, uchroni każdego z nas, podatników, od uiszczenia odsetek za zwłokę w zapłacie podatku. Jeśli zależy Ci na szybkim uregulowaniu formalności względem skarbówki, zainstaluj PITy 2015 Program.

rozliczenie spóźnienie

Odsetki za zwłokę PIT

Zdarza się, przy okazji rocznego rozliczania się z fiskusem, że zamiast nadpłaty, na naszym druku podatkowym pojawia się niedopłata podatku. W takiej sytuacji zobligowani jesteśmy do szybkiego uregulowania należności względem Urzędu Skarbowego.

W przypadku naszej opieszałości, czy też zapominalstwa, narażeni będziemy na uregulowanie, poza oczywiście należnym podatkiem, odsetek karnych, jakie przez czas zwłoki narosły na koncie naszych zaległości względem fiskusa. Nikomu raczej mówić nie trzeba o tym, że im dłużej zwlekamy względem skarbówki z zapłatą należności wykazanej na druku Pity 2015, tym większe będą koszty, które zobowiązani będziemy ponieść. Co za tym idzie, w przypadku braku wpłaty i kontaktu z naszej strony, Urząd Skarbowy może przedsięwziąć dodatkowe kroki, które z pewnością do najprzyjemniejszych nie należą. Będzie to między innymi skierowanie naszej sprawy na drogę sądową, czy też blokada zwrotu ewentualnego podatku, a nawet egzekucja naszego majątku (w zależności o wielkości naszego zadłużenia względem skarbówki).

Bądź punktualny

Gdy pragniemy uniknąć przykrych konsekwencji swoich opóźnień, warto kwestię rozliczenia powierzyć w ręce sprawdzonej i solidnej aplikacji, której zaufało już spore gro internautów. Dzięki aplikacji pod tytułem: Pity 2015 Program, Twoje rozliczenie PIT 2015 zostanie wypełnione w sposób prawidłowy i rzetelny. Co ważne, im szybciej dokonasz rozliczenia ze skarbówką, tym szybciej będziesz mógł uregulować należność, jaka została wykazana na druku pit 2015. Pamiętając jednocześnie, że im szybciej uregulujesz ciążące na Tobie względem urzędu skarbowego należności, tym mniejsze poniesiesz koszty, a tym samym – unikniesz zapłaty odsetek za zwłokę w zapłacie podatku.

rozliczenie przez internet

TAGI:

jak uniknąć odsetek w zapłacie podatku pit 2015, terminowe rozliczenie z pity 2015 programem, rozliczenie pit 2015 a punktualne złożenie druków, do kiedy składać pity 2015, jak terminowo rozliczyć się z fiskusem na pit 2015? PITy 2015 Program, rozliczenie PIT 2015, Pity 2015

PITy 2015 Program

Polityka Prywatności